چالش ها

چالش اول: تعطیلی شرکت حصیر بافی الغدیر و اخراج چندین کارگر

به این دلیل که سهمیه مواد اولیه‌ مصرفی کارخانه «مواد پلی‌پروپیلن» قطع شده‌است و باید مواد آزاد را کیلویی حدود ۹۰۰-۱۲۰۰ تومان خرید کارخانه تعطیل شد.  اگر هزینه حمل‌ونقل، آب و برق، عوارض شهرداری، مالیات، هزینه کارگری و تولید و … را به‌‌آن اضافه میکردیم در سال۸۳ قیمت تمام‌شده برای هر حصیر حدود ۹۰۰۰ تومان می‌شد. لذا  با توجه به‌‌ شرایط اقتصادی دیگر شرایط حضور در بازار و رقابت با محصولات سایر رقبا نبود.

چالش دوم: تعطیلی شرکت فراورده‌های دریایی و بیکاری چندین کار

در ۸ آذرماه ۱۳۸۳ شرکت فراورده‌های دریایی نیز تعطیل شد و دوباره تعداد زیادی کارگر به‌‌خیل بیکاران پیوستند و تنها شرکت پنبه ریز در آن زمان از فعال‌ترین کارخانه‌ها بود.

سومین چالش: تعطیلی کامل شرکت حصیربافی الغدیر و بیکاری سایر کارگران

بالاخره قرار شد برای هر سال خدمت، معادل دو ماه حقوق داده شود. مواد موجود در انبار به‌‌فروش رسید و مبلغ به دست آمده بابت بخشی از تسویه با کارگران ارسال شد.  به‌‌علت معوق شدن اقساط، ممکن است بانک‌ها پول را بلوکه کنند.

چهارمین چالش: رسیدن یک فقره چک برگشتی شرکت اطلس به علت معوق شدن اقساط

شرکت اطلس بوشهر در زمینه طرح و بسته‌بندی مسواک‌ها فعال بود. یک فقره چک برگشتی از این شرکت به دفتر گروه موجب شد تا همه مدیران نگران وضعیت شوند. آنها معتقد بودند تا وقتی بهرۀ وام از اصل آن بیشتر شود، به‌‌این معناست که نظام اقتصادی با رباخواری، نابودی اقتصاد کشور را نشانه رفته‌است.

 پنجمین چالش: بیماری لکه سفید در منطقه پرورش میگو و مشکل دار شدن مشتریان شرکت هوورراش

ششمین چالش: تعدیل نیروهای انسانی در شهریور ماه سال ۱۳۸۴

© Copyright | Design by BFPIG | All Rights Reserved
رفتن به نوارابزار